Datça Yoga Tatili 2021

01-05 Eylül 2021
Ece Ekincioğlu ile Datça Yoga Tatili

Baraka Yoga olarak 2014’ten beri gerçekleştirdiğimiz Datça Yoga& Meditasyon kampımızın altıncısı, bu sene 01-05 Eylül’de Ece Ekincioğlu ile Ovabükü’nde.

Masmavi bir denizin karşısında, kendine has dinlendirici ve tazeleyici bir güce sahip Ovabükü’nün en güzel kıyısında Ece Ekincioğlu eğitmenliğinde Yoga ve Meditasyon çalışmaları eşliğinde harika bir tatil için yeniden Datça’da buluşuyoruz! 

Kışın zorlu pandemi sürecinin ardından, sağlığımızı, sosyal mesafemizi koruyarak, denizin hemen kenarında, masmavi dalgalara, masmavi gökyüzüne ve esen rüzgara doğru Yoga yapmak tüm yorgunluklarımızı ruhunuzdan süpürecek. Dinlenme alanları, Yoga alanı, yemek alanları için hep açık havada olacağız ve kamp sayımız sosyal mesafe sebebiyle kısıtlıdır.

Tatil boyunca Yin Yoga& Hatha Yoga stillerini içeren pratikler Ece Ekincioğlu eğitmenliğinde gerçekleşecektir.  Sabah ve akşamları tertemiz açık havada, denize karşı, nefes, meditasyon, gevşeme tekniklerini içeren Yoga pratikleri ile tüm bedeninizi güçlendirin, zihninizi sakinleştirin ve yaşam enerjinizi en derinden yenileyerek canlandırın. Sabahları ve akşam üzerleri 75’er dakikalar pratikler gerçekleşecektir, her gün toplam 2,5 saat Yoga yapmış olacağız. 

Her seviyeden katılımcı için bu tatil uygundur. Eğitmen tarafından seviyenize göre yönlendirmeler yapılacaktır. Yeni yogaya başladıysanız ya da uzun yıllardır yoga yapıyorsanız da bu tatile rahatlıkla katılabilirsiniz.

Datça Mesudiye’nin en büyük koyu olan Ovabükü, sakinliği, dinginliği sevenler için vazgeçilmez bir yer. 600 metrelik plajıyla, Türkiye’nin şüphesiz en güzel yerlerinin başında geliyor.

Melinda Pansiyon denizin hemen kenarında, leziz yemekleri ve harika deniziyle keyifli bir tatil geçireceğiniz sıcacık bir mekan. Deniz kenarında yoga yapmamız için özel bir platformu var. Yoga öncesi ve sonrası denize girmek için birkaç adım atmanız yeterli! 

Boş zamanlarınızda masmavi denizde yüzebilir, güneşlenebilir, sahilde yürüyüşlere çıkabilir, Ovabükü’nün doğal& taze lezzetleriyle sağlık ve keyifle tüm benliğinizi besleyebilirsiniz.


Yoga Tatili Program İçeriği:

“ Tüm derslerim ve eğitimlerim, 2010 yılından beri aralıksız, tam zamanlı olarak devam ettirdiğim yoga eğitmenlik tecrübeme ve 15 yıldır üzerine çalıştığım “yaşam enerjisi” bilgilerine dayanarak gerçekleşmektedir.

Çalışma içeriklerim kendi hayatımda ve öğrencilerimde faydasını gördüğüm Hatha Yoga, Geleneksel Çin Tıbbı temelli Meridyen Teorisi& Fasya bilgilerine ve pratiklerine dayanmaktadır. 

 • Nefes Teknikleri
 • Bilinçli Farkındalık/ Mindfulness Çalışmaları
 • Meditasyon Teknikleri
 • Derin Gevşeme Egzersizleri
 • Yaşam Enerjisi Bilgileri
 • Enerji Dengeleme Teknikleri 
 • Tüm bedene kuvvet ve esneklik kazanmaya yönelik Yin Yoga- Hatha Yoga pratikleri
 • Ve gündelik hayatta yaşam enerjinizi dengelemeye yönelik uygulamalar paylaşılacaktır.

Kadim bir bilgi sistemi olan Yoga çalışmaları ile hem kendinizi daha iyi tanımak, daha iyi anlamak ve hayatı daha iyi ve keyifle, rahatlıkla yaşamak, endişe ve kronik stres hallerini hafifletmek, bedeninizi desteklemek adına bu programa katılabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle.” 

Ece Ekincioğlu

Kimler katılabilir? 

 • Yoga yapmayı seviyorsanız, bu programa katılabilirsiniz, yoga yapmanıza bir engel yoksa, yeni başlandıysanız ya da uzun süredir yoga yapıyorsanız da bu programa katılabilirsiniz.

x Datça Yoga Tatil Programı hamileler, çocuklar için uygun değildir.

x Datça Yoga Tatil Programı, kronik bir hastalığınız varsa, herhangi bir tedavi sürecindeyseniz ve doktorunuz onay vermiyorsa sizin için uygun değildir. 

 • Kamp program içeriği, özellikle bedeninizi güçlendirmeye ve rahatlatmaya yöneliktir. Yaşam sevincinizi yükseltmek, derin katmanlarda birikmiş olan zihinsel ve ruhsal streslerinizi serbest bırakmak adına her seviyeye uygun çalışmalar gerçekleşecektir.
 • Spor yapar gibi, herhangi bir hedef peşinde koşmak, kendini başkalarıyla kıyaslamak, “hırslanıp” kendine zarar verme gibi bir tavra girmediğiniz müddetçe bu program sizin için uygundur. Varsa fiziksel bir hassasiyetiniz, bedene saygı duyarak, bedene zarar vermeme esasını unutmayarak tüm pratiklerden fiziksel ve zihinsel olarak büyük fayda alabilirsiniz.

* Ulaşım katılımcılara aittir, aşağıda ulaşım seçeneklerine göz atabilirsiniz. 

Kayıt ve iletişim için ne yapmalıyım?
Sorularınız ve kayıt için barakayoga@gmail.com adresine mail atmanız gerekmektedir, size program içeriği, kapora miktarı ve hesap bilgilerine dair hızlıca dönüş sağlanacaktır. 

* Yerinizi kesinleştirmek için kapora ücretini ödemeniz yeterlidir, kalan miktar etkinlik tarihinde Melinda Pansiyon’a ödenecektir (nakit& kredi kartı ile). 

* Katılım sayısı 17 kişi ile sınırlıdır, bu sebeple en geç 05 Ağustos Perşembe tarihine kadar yerinizi kesinleştirmeniz önerilmektedir. Kontenjan dolduğu anda kayıtlar kapanır. 

Program ücreti: Tatil boyunca gerçekleşecek tüm yoga, nefes teknikleri ve meditasyon uygulamaları dahil, yarım pansiyon konaklama ile birlikte ücret 2300 TL’dir.  

Konaklama yarım pansiyon, muhteşem sabah kahvaltısı ve leziz akşam yemekleriyle birlikte 4 gece 5 gün için (2 kişilik odalarda) bu fiyat geçerlidir. Sabah pratikleri öncesi meyve ve bitki çayı ikramları fiyata dahildir. Sabah kahvaltısı açık büfedir. Akşam yemekleri Ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek (balık/köfte ya da zeytinyağlı) tatlı ve meyve tabağı şeklinde sunulmaktadır. Kamp ücretine tüm yoga dersleri, konaklama, sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri dahildir. Öğle yemekleri, içecekler bu ücrete dahil değildir.

Kontenjan 17 kişi ile sınırlıdır. 


Konaklamaya dair bilgiler.

 • Konaklama ücretine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Tüm içecekler ve öğle yemekleri ekstradır.
 • Tüm odalarda  tuvalet ve duş bulunmaktadır.
 • Kampa girişte odaya yerleşme saati 14.00 ve kamptan çıkışta odaları boşaltma saati öğlen 12.00’dir.
 • Rezervasyonlar kapora ödemesinden sonra kesinleşmektedir.
 • Odalarda çift kişi kalınacaktır, konaklama için fark ödeyerek tek kişi konaklama seçeneği mümkündür. Böyle bir talebiniz varsa belirtiniz. 


Kampa Ulaşım: Ulaşım katılımcılara aittir.


Uçakla: Uçak ile gelecek ve dönecek katılımcılarımız için uçuş saati önerimiz olacaktır. Yaklaşık aynı saatte havaalanında olan katılımcılar için, Dalaman’dan direk transfer ayarlanacaktır. Ortak hareket etmek isteyenlerin Dalaman’a en geç 12.30 gibi inecek bir uçuş tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.

Hangi şehirden gelecekseniz, Dalaman Havalimanı’na gelip,  direk Datça’ya transfer ile gelmek mümkün. Datça merkezden Ovabükü’ne dolmuşla gelebilirsiniz.  Aşağıda transfer seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Marmaris’e Havaş servisiyle gidip, oradan Datça otobüsüne aktarma yaparak Datça otogarına ulaşabilirsiniz. Buradan dolmuşa binerek Ovabükü’ne gelebilirsiniz.

Otobüsle gelecek olanlar: Hangi şehirden gelecekseniz , Datça Otogara otobüsle gelmek mümkündür. Ulusoy, Pamukkale gibi firmaların gece otobüslerini tercih ederek, sabah Datça Otogarı’na ulaşabilirsiniz. Buradan dolmuşla, Ovabükü’ne gelebilirsiniz. 

Arabayla eğer Bodrum’dan geliyorsanız: Körmen Koyuna varan Datça feribotuyla gelip feribot servisiyle ya şehir merkezine ulaşıp oradan Datça merkezden yaklaşık 20 dakika içinde Ovabükü’ne ulaşabilirsiniz.

Hatırlatma: Bizim önerimiz kısa ve rahat bir yolculuk için uçakla Dalaman’a gelmenizdir. Eğer uçakla gelmeyi düşünüyorsanız, uygun fiyatlı bilet alabilmek için en kısa zamanda biletinizi almanızı tavsiye ederiz.

Transfer önerileri: Dalaman havaalanından Datça’ya özel firmalar, önceden rezervasyon yaptırmanız halinde transfer yapmaktadır.

Martı Transfer: https://www.martitransfer.com/datca-transfer/
Ege Transfer: http://www.egetransfer.net/dalaman-havalimani-transfer.htm
Transfer Datça: https://www.724transfer.com

Mavi Transfer: https://www.mavitransfer.com.tr

Dilerseniz havaalanından doğrudan araç kiralamak da mümkün. Marmaris üzerinden gelecekseniz, yaz sezonlarından saat başı Datça’ya giden midibüslerden de faydalanabilirsiniz. 

Diğer Bilgiler

·      Ders içeriği ile ilgili her türlü sorunuz için barakayoga@gmail.com adresine e-posta atabilirsiniz.

·      İlk ve son gün için ders saatleri, kampa varışlar ve kamptan ayrılış saatlerine göre değişebilir.

·      Kayıtlarda kaparo iadesi yapılmaz. Kamp eğitmen tarafından iptal edildiğinde, ücret iade edilir. Aksi takdirde iade yapılmamaktadır.

%d blogcu bunu beğendi: